Pierwszy sparing młodzików

• autor: gringo3949, 2019-01-17 14:45

AP VICTORIA - UNIA SWARZĘDZ    1 : 4

w pierwszym sparingu młodzików  na

sztucznym boisku w Nowej Rudzie

W środę 16 Stycznia o godzinie 18,45 na sztucznym boisku w Nowej Rudzie zespół młodzików rozegrał pierwszy mecz sparingowy, w którym naszym rywalem był czołowy zespół w tej kategorii wiekowej z Wielkopolski Unia Swarzędz.Świetne warunki do gry bezwietrzna pogoda, plus 3 stopnie bardzo mocny przeciwnik wszystko to sprawiło, że mieliśmy okazję sprawdzić nasze umiejętności na tle nieznanego rywala. Choć mieliśmy tylko jeden trening na boisku, od początku trwała wyrównana walka, a my mieliśmy kilka świetnych okazji do zdobycia bramki. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowo fatalny błąd popełnił grający na stoperze Bartek Laskowski i broniący w I połowie Filip Tumiński nie miał nic do powiedzenia. Druga połowa to zmiany w naszym zespole, ale nie wniosły one nic do gry, a nawet graliśmy gorzej. A mimo to stworzyliśmy kilka świetnych okazji do zdobycia gola. Tuż po przerwie agresywny pressing na połowie przeciwnika spowodował błąd obrońcy drużyny Unii, który skierował piłkę do własnej bramki. Zaczęła się tworzyć nasza przewaga, ale w 8 minucie II połowy broniący po przerwie Filip Michałowski popełnił ogromny błąd i praktycznie wrzucił piłkę do naszej bramki. W 20 minucie przy rzucie rożnym dla rywali  nikt nie pilnował stojącego 7 metrów od naszej bramki napastnika, który nie atakowany strzałem z woleja zdobył trzecią bramkę dla rywali. Gdy boisko opuścił z powodu urazu najlepszy w naszym zespole Patryk Lasek (kontuzja) nonszalancja w obronie i w ostatniej minucie straciliśmy 4 bramkę. Reasumując mimo porażki był to dobry występ naszego zespołu, ale tylko kilku zawodników pokazało się z dobrej strony. Oprócz Patryka Laska dobry mecz zaliczył Filip Tumiński w bramce, bardzo ambitny i waleczny starał się Łukasz Masternak, ale taktyka i wykonywanie założeń trenera to w tym meczu był dla Łukasza temat tabu. Jak zwykle waleczny Maciej Musiał momenty ambitnej walki pokazywał Igor Chyciński, słabszy mecz w wykonaniu Krystiana Worskiego. Pozostali niestety nie mogli poradzić sobie z silnym przeciwnikiem jak i własnymi słabościami.Ale mimo wszystko i tylko po jednym  treningu należą się zespołowi brawa za pokazaną grę gdzie po raz kolejny pokazaliśmy, że mimo gorszych warunków treningowych jesteśmy w stanie walczyć z każdym rywalem.

Skład naszej drużyny podczas meczu z Unią Swarzędz:

FILIP TUMIŃSKI - FILIP ARTELIK, BARTOSZ LASKOWSKI, MACIEJ MUSIAŁ,PATRYK LASEK, IGOR CHYCIŃSKI, ŁUKASZ MASTERNAK, FILIP KOT, KRYSTIAN WORSKI.

po przerwie zagrali: FILIP MICHAŁOWSKI, BARTOSZ LESIAK, NATAN KANIECKI

A już w najbliższą sobotę turniej organizowany przez naszą Akademię w hali wałbrzyskiej TOYOTY z udziałem m.in. Promienia Żary, Chojnika Jelenia Góra, Lechii Dzierżoniów, Orlika Kłodzko, Zagłębia Wałbrzych i Włókniarza Głuszyca.